איך הכל התחיל?

תאמינו או לא – הסיפור של ריל התחיל עוד כשהייתי ילד. היו לי “הפרעות קצב וריקוד”. המורים כל הזמן אמרו שמשהו לא בסדר איתי, שאני צריך ללמוד לשבת בשקט ולא לזוז. כשהתבגרתי, החלטתי להפוך את ההפרעה – למתנה. גיליתי שזה לא רק אני – הרבה אנשים לומדים טוב יותר בתנועה. לכן, הקמתי את ריל הפקות. הכשרתי צוות מיומן ובמשך 10 שנים צברנו מומחיות בחוויות שלא מפסיקים לדבר עליהן".

איך הכל התחיל?

רגע שלא אשכח קרה באחת מסדנאות הODT שהפקתי לחברת הייטק: אחד העובדים סירב להשתתף, וגם קלקל לכולם והעיר הערות ציניות. מנהלת משאבי האנוש סיפרה שזו הצורה שבה הוא מתנהג גם בחברה: משתלט על הישיבות, ביקורתי ושיפוטי כלפי הצוות שלו, הופך כל פגישה למאבק אינטלקטואלי. ניגשתי אליו ושאלתי מה הדבר שהכי חשוב לו, והוא אמר “אני רוצה שאנשים יכבדו אותי.”

הצעתי לו להתחיל לכבד את חברי הצוות שלו: להשתתף, להקשיב ולהיות פעיל. הוא הסכים ולאחר כמה דקות הוא התפקע מצחוק והתחבק עם שאר העובדים. השינוי שעבר המשיך גם כשהוא חזר למשרד.

את הקסם הזה אנחנו עושים בכל יום:
אנחנו הופכים יחידים לצוותים, וצוותים לטובים יותר, בעזרת משחקי גיבוש – מבלי שהם ישימו לב.

היסטוריה גדולה, בקטנה

במשך יותר מעשור של פעילות, השתתפו יותר מ-100,000 משתתפים בפעילויות שהפקנו.
הפקנו ימי גיבוש לחברות ולארגונים מובילים במשק כגון קקל, משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, אסותא, אל על, אורט, אינטל ועוד.

זו לא מקריות – זו שיטה. המתודולוגיה שלנו מבוססת על מחקרים שנערכו בחברת גוגל ואוניברסיטת הרווארד, על הגורמים שהופכים צוות למוצלח. אנחנו גאים בכך שהמומחיות הגדולה שלנו, היא לא רק שהמשתתפים נהנים מהאירוע, אלא שה”אייקיו הקבוצתי” (Group IQ) שלהם, עולה באופן משמעותי.

אנחנו מגיעים לכל מקום בארץ – וזה כולל גם את המיקום שלכם,
כך שכל מה שנשאר לכם, זה להשתתף בפעילויות, וליהנות.